Cięcie i gięcie blach Katowice – Cięcie laserem

Cięcie laserem – szybkie i efektywne!

Cięcie laserem to nadzwyczaj nowoczesna procedura obróbki. Opiera się ona na cięciu tworzywa przy pomocy lasera.

Laser transmituje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z zakresu światła widzialnego, podczerwieni albo ultrafioletu o znacznym skoncentrowaniu mocy na małym obszarze. Sprawia to, że powierzchnia materiału, na jaki spada wiązka, poddaje się błyskawicznemu stopieniu.
Laserem wolno z powodzeniem ciąć metal, tworzywa sztuczne, stal, drewno, aluminium, plexi, papier, tworzywa szklane, tekstylia bądź produkty ceramiczne.

Atuty cięcia laserowego

Laser jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki i również techniki, zasadniczo ze względu na bardzo wysoką dokładność a także szybkość cięcia.

Poprawnie zaprogramowany laser bez problemu przycina drobne, jak
i spore elementy, również te o najbardziej skomplikowanych kształtach. Cięcie laserem jest w stanie być wymierzone co do milimetra – dzięki temu występują małe straty materiału. Wycięte kontury nie mają potrzeby być poddawane kolejnym procesom obróbki, dlatego że cięcie laserowe pozostawia proste oraz łagodne krawędzie. Poza tym sama maszyna jest bardzo ekonomiczna – nie potrzebuje bowiem wymiany elementu tnącego, który się nie niszczy i nie tępi. Jeżeli chodzi o minusy decydujące to całkiem znaczny wydatek zakupu samej machiny i również ograniczenie co do grubości ciętego produktu.

Lasery przemysłowe

Wyróżniamy wiele typów laserów, poprzez co możemy wybrać ten najlepiej dobrany do potrzeb. Lasery różnią się między innymi siłą wysyłanej wiązki lasera.
Aby ciąć metal, w urządzeniach do cięcia laserowego wymagane jest użycie tzw. gazu technicznego jak azot, argon bądź tlen. Jego zadaniem jest aktywowanie cięcia i dodatkowo wydmuchiwanie stopionego materiału.
Najbardziej popularny laser gazowy to np. laser helowo-neonowy. Transmituje on światło zielone i dodatkowo czerwone, tudzież użytkuje się go przede wszystkim w przemyśle, geodezji lub holografii. Laserem gazowym jest również laser CO2, który charakteryzuje się dużą mocą. Wykorzystuje się go do obróbki towarów, przeprowadzania badań fizycznych i pomiarowych czy też telekomunikacji.

Choć cięcie laserowe stosowane jest przeważnie w dużych przedsiębiorstwach a także warsztatach produkcyjnych, osoby prywatne również zdołają z niego skorzystać. Najważniejsze to wyszukać organizację w swojej okolicy, specjalizującą się w takiego rodzaju usługach. Z łatwością odszukamy je
w Sieci, wpisując w wyszukiwarkę frazy tego rodzaju jak: „cięcie laserem” czy „cięcie laserem Katowice”.

Zobacz więcej:
cięcie laserem.

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *