eTA Canada. eWiza do Kanady

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W obecnych czasach coraz więcej osób podróżuje do Kanady, dlatego też należałoby dowiedzieć się, czym jest wiza elektroniczna eTA Canada. Ten wpis to doskonała propozycja dla tych osób, które potrzebują dowiedzieć się, kto w rzeczywistości potrzebuje elektronicznej Canada visa.

Którzy podróżni muszą posiadać Canada visa?

eTA Canada jest konieczna przede wszystkim dla tych podróżnych, którzy nie są zwolnieni z obowiązku wizowego i chcą przybyć do Kanady drogą powietrzną. Mowa w tym miejscu również o tych pasażerach, którzy kanadyjską drogą powietrzną podróżują jedynie tranzytem. Wskazane jest nadmienić także o tym, że ci sami podróżni nie potrzebują eTA Canada, gdy przyjeżdżają do Kanady samochodem, pociągiem bądź statkiem. Wiza elektroniczna konieczna jest także dla stałych obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy pragną przyjechać do Kanady drogą powietrzną. W tym akurat przypadku konieczna jest uzupełniająca karta rezydenta Green Card a także paszport.

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku eTA?

Z praktycznego punktu widzenia wszyscy podróżni objęci obowiązkiem wizowym są uprawnieni do złożenia wniosku eTA, która jest alternatywą dla powszechnej wizy. Mowa tutaj o mieszkańcach wybranych państw, którzy podróżują do Kanady tylko drogą lotniczą. Rezydenci Ameryki są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy elektronicznej eTA. W ich przypadku potrzebny jest wyłącznie bieżący dokument identyfikacyjny (np. paszport). Prośby o eTA nie muszą składać także obywatele Kanady. Chodzi tu szczególnie o osoby, które dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku konieczny jest oczywiście paszport kanadyjski. Stali mieszkańcy Kanady muszą potrzebnie mieć obowiązującą kartę rezydenta czy też dowód podróżny długoterminowego rezydenta. Nie można nie pamiętać także i o tym, iż status stałego rezydenta z biegiem czasu nie traci swojej ważności. Ze strony praktycznej oznacza to, że również osoby, które bardzo dawno temu mieszkały w Kanadzie, mogą mieć status stałego rezydenta.

Innych zainteresowało także: Canada visa.

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *