Indie – jak przygotować się do wyjazdu?

Jak zorganizować wizę do Indii?

Jeśli śni się nam podróż do Indii, potrzebne jest uprzednie uregulowanie kilku niezbędnych formalności dokumentacji lub szczepień. Powinno się zatem pamiętać, że wszystkie te działania wypada wykonać adekwatnie wcześniej. Jedną z najważniejszych formalności przed podróżą do Indii jest to uzyskanie wizy, jaka jest niezbędna do tego, by prawnie przekroczyć granicę i zamieszkiwać na terenie tegoż niezwykłego kraju.

Wiza Indie


Wiza do Indii to kluczowy dokument, który powinno się zdobyć zanim nastąpi wyjazd. Wszystkie formalności związane z tym dokumentem powinno się rozpocząć z adekwatnym buforem czasowym, ponieważ jednakże dokument sam wydany jest dość szybko, to powinno się także mieć na uwadze ewentualne opóźnienia. Przeważnie na wydanie tego dokumentu wyczekuje się circa 3-4 tygodni. Koszty związane z wizą to mniej więcej 50 dolarów USD. Kolejnych informacji należy szukać w Internecie np. wpisując w wyszukiwarce hasło typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od roku 2015 mieszkańcy wielu krajów mogą starać się o zdobycie tzw. e-wizy do Indii. Jest to duże ułatwienie w osiąganiu tego dokumentu. Wszelakie formalności z kolei redukują się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. W następnej kolejności dostaje się tzw. promesę, która upoważnia do odebrania dokumentu w wersji papierowej na lotnisku, na którym będziemy lądować. Na stronach www odnajdziemy kompletną listę, na której wymienione są 24 lotniska, wówczas gdzie możemy pozyskać dokument. Niestety wizy otrzymanej drogą elektroniczną, nie można wydłużyć i jest ona obowiązująca tylko przez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeśli nie chcemy sami modyfikować dokumentacji, ponieważ nie jesteśmy pewni czy uczynimy wszystko tak, jak należy, formalności zdołamy także załatwić z pomocą specjalnej agencji wizowej. Jest to znakomite udogodnienie na rzecz tych, którzy nie preferują tego rodzaju formalności. Agencja uzupełni za nas wszystkie wymagane dokumenty, i w razie konieczności ich wypełnienia, również nas o tym poinformuje. W wielu przypadkach podobnie w przypadku korzystania z agencji wizowych, dokument otrzymamy znacząco wcześniej aniżeli w przypadku samodzielnego starania się o wizę.

Czytaj również:
indian visa

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *