Indie: wiza turystyczna

Online wiza do Indii

Mimo strefy Schengen, wciąż do niektórych państw kluczową rolę odgrywa wiza – podobnie jest także w przypadku Indii. Dostępne są różne rodzaje wiz, ale jaka wiza do Indii jest w najmniejszym stopniu problematyczna?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India169.jpg
Tak jak w przypadku innych krajów, trzeba podać w jakim celu wybieramy się do Indii, gdy od tego zależy o jaki wariant wizy trzeba się ubiegać. Są dostępne wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego i wielokrotnego wejścia do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, lekarskie a także konferencyjne. Jednak w ostatnim czasie, w najwyższym stopniu pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O e-wizę, turyści zdołają ubiegać się od 2015 roku. Wniosek oraz zapłatę za wizę dopełnia się przez internet. Po tego typu przetworzeniu, jednostka wybierająca się do Indii, otrzyma promesę, która poskutkuje otrzymaniem adekwatnej wizy na obszarze Indii. Jednak w tym przypadku należy znajdować sie na jednym z 16 lotnisk, które są wymienione na stronie gdzie realizuje się wniosek. Odmiennie jest w sytuacji opuszczania państwa – wyjazd dopuszczalny jest z każdego miejsca granicznego, bez różnicy czy będzie to granica morska, lądowa czy powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India195.jpg
E-wiza polecana jest dla podróżników, osób lecących w sprawach biznesowych albo lekarskich. Aby starać się o wizę konieczny jest ważny paszport lub taki, który będzie obowiązujący przez następne pół roku od powrotu z Indii a także ma co najmniej dwie niezapisane paginy. Warto wiedzieć, że o taką wizę wolno starać się wyłącznie dwa razy w roku, jest aktualna na 30 dni oraz zapewnia jednorazowy wjazd na obszar Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India060.jpg
Oprócz ważnego paszportu oraz wypełnionego wniosku wizowego, newralgiczne są także inne dokumenty. Nadzwyczaj istotny jest skan strony paszportu z danymi osobistymi a także fotografia paszportowa w kształcie kwadratu, uwzględniające twarz od czubka głowy do brody. Trzeba także dołączyć bilet bądź rezerwację wylotu, jaka zatwierdzi datę opuszczenia Indii.

Więcej informacji:
visa india.

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *