Jak zdobyć wizę do Kanady

Uzyskanie wizy do Kanady wcale nie jest zadaniem takim kłopotliwym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to świetna propozycja dla wszelkich tych jednostek, jakie w najbliższym czasie chcą wybrać się do Kanady, ale nie posiadają zielonego pojęcia jak uzyskać wizę.

O czym powinno się pamiętać?

W pierwszej kolejności trzeba napomknąć o tym, że wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale również w czasie podróży tranzytem. Polacy, którzy potrzebują odwiedzać Kanadę jedynie w celach turystycznych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W współczesnych czasach żądany jest wyłącznie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który można uzyskać online bez potrzeby wychodzenia z domu.

eTa do Kanady online

Zdobycie dokumentu eTA zajmuje rzeczywiście parę minut i co najważniejsze wszystko można wykonać za pośrednictwem Netu. Elektroniczna wiza Kanada jest w związku z tym monstrualną oszczędnością czasu, gotówki i wielkich nerwów. Aby uzyskać wymagany dokument powinno się wypełnić specjalny wniosek, który można odnaleźć na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można odnaleźć też na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku trzeba odpowiedzieć na parę prostych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami chorymi itp.). Do pozyskania dokumentu eTA potrzebny jest paszport oraz adres e-mail, na jaki to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można naturalnie w komfortowy sposób zrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać powinno się również i o tym, iż dzięki eTA możemy w Kanadzie spędzać czas maksymalnie do 6 miesięcy. Pożądane byłoby wzmiankować również i o tym, iż dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się wyłącznie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), wskutek tego też nie ma konieczności drukowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online wyłącznie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce znaczy to, że pięcio osobowa familia wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięć razy. Jak wtrącono powyżej wiza jest aktualna wyłącznie przez 5 lat, ale gdyby nasz paszport przedtem straci ważność, to automatycznie wiza także przestanie obowiązywać. Czas wyrabiania elektronicznej wizy trwa szablonowo od 1 do 3 dni. Przy wyrabianiu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia wycieczki.

Więcej: eTA CanadaYou May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *