Kanada – Twój wymarzony urlop

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak potężnym niczym Kanada, godło odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego Kanadyjczyka.

Jest to prostokąt przecięty na 3 proste pasy, po kolei: czerwony, biały i raz jeszcze czerwony, w centrum znajduje się liść klonu. Są to oficjalne odcienie Kanady, nadane przez Króla Jerzego V. Tak wykreowana flaga po raz pierwszy wg historyków użyta została w 1871 roku.

W tak gigantycznym kraju, jak Kanada stolica kraju odgrywa niebagatelną funkcję.

Miasto stołeczne OttawaOttawa położenie ma na południowym brzegu rzeki o takiej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, że zasiedla ją około miliona i stu tysięcy rezydentów.

Te nowoczesne miasto jest realnie w całości ogarnięte lasami. W aglomeracji urzędowo mówimy dwoma językami, dla większości to jest bez wątpliwości angielski, dodatkowym językiem jest francuski. Średni przychód mieszkańca w skali rocznej to około czterdzieści osiem tysięcy dolarów na rzecz mężczyzn oraz trzydzieści jeden tysięcy dla kobiet. Jest to miejscowość o niezwykle wysokim standardzie życia oraz małym bezrobociu.

Znacząca część mieszkańców posiada posadę w jednostkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Silnie rozwinięte są również branże technologiczne oraz farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Kiedy opisujemy tak wyjątkowe miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą wówczas na drugi plan, aczkolwiek uważam, że powinno się o nich napomknąć.

Kanada jest drugim co do obszaru krajem na świecie, zlokalizowana jest aż w sześciu zonach czasowych!

Odkryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie rośnie 10 procent wszystkich ziemskich lasów, a także jest w tamtym miejscu największy krater po impakcie meteorytu.

Państwo te jest w przybliżeniu 32 razy większe od Polski, naraz zamieszkany jest przez blisko miliona Polaków.

W Kanadzie znajduje się najdłuższa autostrada na świeie, Kanadyjczycy posiadają też najdłuższą na świecie granicę (z USA), i najdłuższą linię graniczną.

Mam nadzieję, iż ów krótki tekst zachęcił Was do zainteresowania się oraz odwiedzania tego ładnego oraz jakże ciekawego miejsca.

Zobacz także:

candian visa

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *