Odszkodowania – jak uzyskać najlepsze? Katowice

Kancelaria adwokacka Katowice

Adwokat katowice to człowiek ze znaczną wiedzą prawniczą, posiadająca biegłość interpretacji przepisów prawa. Kancelaria adwokacka Katowice prowadzi nie tylko sprawy karne, ale także sprawy z zakresu prawa cywilnego, w tym procesy o odszkodowanie.

Adwokat katowice – funkcja w reprezentowaniu Twojej sprawy

Ze wsparcia adwokata warto skorzystać na wszystkich etapach sprawy, w szczególności kiedy mamy niepewność, w jaki sposób interpretować konkretne kodeksy prawne a także jak indywidualnie poprowadzić własną sprawę. W terminie przedsądowym adwokat katowice tworzy pisma przedsądowe, takie jak wezwanie do uregulowania należności, czy wezwanie do pojednawczego zakończenia sprawy.

Z drugiej strony kiedy sprawa dotrze do sądu, adwokat katowice sporządzi pisma procesowe w jakich zaprezentuje Twoje stanowisko w sprawie. Tymi pismami w zależności od etapu sprawy są: pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, odpowiedź na apelację. Gdy dojdzie do procesu sądowego adwokat katowice będzie wspierał Cię w sądzie, zadając odpowiednie pytania świadkom, biegłym, oraz drugiej stronie sprawy.

Odszkodowania katowice – specjalność kancelarii

Jako kancelaria adwokacka katowice specjalizujemy się w odzyskiwaniu odszkodowań. Najczęściej prowadzimy procesy o odszkodowanie z powodu zdarzeń komunikacyjnych, gdzie sprawcą jest pozostały uczestnik ruchu drogowego. Ćwiczenie i doświadczenie ukazuje, iż jeśli pismo do ubezpieczyciela kieruje kancelaria adwokacka katowice to kwota odszkodowania nadana przez ubezpieczyciela jest na ogół wyższa, niż ta którą oryginalnie ubezpieczyciel zaproponował poszkodowanemu. Następuje to z tego, że kancelaria przedkłada w tego typu wezwaniu do zapłaty stosowne imperatywy prawne, i co więcej załącza należyte dokumenty umacniające stanowisko reprezentowane w piśmie. W dodatku wizja sprawy sądowej, oraz co się z powyższym łączy niezbędność poniesienia dodatkowych kosztów, skutkuje tym, że ubezpieczyciel dużo chętniej dąży do pojednawczego zakończenia konfliktu. Z kolei jeśli sprawa dotrze do sądu, wówczas adwokat katowice reprezentuje poszkodowanego w sądzie, żeby przekonać sąd do zasądzenia właściwej kwoty odszkodowania.

Powyższe ujawnia, iż z pewnością można indywidualnie próbować prowadzić swoją sprawę, ale ze wsparciem adwokata jest to znacznie prostsze.

Inne informacje:
adwokat katowice.

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *