Otwarcie własnej działalności gospodarczej za granicą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce może być dość zniechęcające jeśli przeanalizujesz skalę formalności, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, i dodatkowo sumę wszystkich możliwych opłat zacząwszy od podatków przez koszty ubezpieczeń, które będziesz musiał typowo odprowadzać w ramach bieżącej aktywności.

Rozpoczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz firmę. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest zainwestowanie Twojego drogocennego czasu w odpowiednie przeanalizowanie i opracowanie najlepszej opcji, zanim włożysz swoją ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć firmę w innym kraju.

Następnie zrób listę około dziesięciu państw, w jakich chcesz otworzyć firmę. Zbadaj każdy kraj, ażeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie pożądana. Możesz wyszukiwać dane online, bądź nawet przyjmować gazety wyprodukowane w krajach, analizujesz. Kraje, jakie wybierzesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia biznesu. Niemniej jednak, jeżeli zależy Ci tylko i jedynie na optymalizacji skarbowej, Twoje przewidywania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, jako że biorą one pod uwagę o dużo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę państw według swojego kryterium szukania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne wiadomości, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wprowadź do przeglądarki biznes rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki właśnie tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeżeli wybrałeś tego rodzaju kraj jak Rosja, z całą pewnością doszedłeś do wniosku, iż posiada niemało zasobów i duży potencjał, jaki w ostatnich latach doprowadził do kolosalnego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań lokalnych władz w wielu rejonach, które próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy należy rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na jakie padnie Twój wybór, pamiętając jednocześnie, iż oprócz kolorów czarnego i białego istnieje nieskończenie wiele kolorów szarości.


Jeżeli jesteś w tej chwili otwarty na konkretny kraj, znajdź księgowego z biurami w pobliżu lokalizacji Twojej działalności gospodarczej. Pamiętaj, iż ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy ma być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności dotyczących zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, gdy twój rachmistrz i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia firmy w innym kraju. Upewnij się, iż wszystko jest w porządku, a po pewnym czasie poczekaj, aż prawnik i księgowy zaaprobują, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: biznes rosja

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *