Wyposażenie gastronomiczne – obieraczki do ziemniaków

Elektryczna obieraczka do ziemniaków – konieczne wsparcie w kuchni

W wielu punktach gastronomicznych, restauracjach a nawet domach jednorodzinnych – elektryczna obieraczka do ziemniaków stanowi niezbędne wyposażenie, bez którego domownicy nie wyobrażają sobie gotowania. W czym tkwi jej niezwykłość? Dodatkowo czy należałoby zainwestować w takie narzędzie?

Po pierwsze – to oszczędne rozwiązanie

Obieraczki do ziemniaków mają za funkcję w sprawniejszy oraz precyzyjniejszy sposób obrać ziemniaki niż ma to miejsce w przypadku manualnego obierania. W sporo krótszym czasie posiadamy opcję obrania znacznie większej ilości – co jest bardzo komfortowe w wielu kuchniach – w restauracjach lub stołówkach. Poza tym, jakość obierana jest dużo przyjemniejsza. Maszyna z wykorzystaniem wody, którą uprzednio wlewa się do specjalnego zbiornika, mechanicznie usuwa skórkę z ziemniaka natomiast woda, jaka płynie przez sprzęt, myje wszystkie zanieczyszczenia.

Po drugie – domowe obieraczki

Elektryczne obieraczki do ziemniaków można nabyć już w sklepach za ok. 100 bądź 200 zł. Wszystko zależy od tego, do jakich porcji i do jakiego miejsca jest nam ten przyrząd konieczny. Zwykłą elektroniczną obieraczkę do ziemniaków od sprawdzonych producentów jesteśmy w stanie nabyć już za 400 zł. Doskonale sprawdza się przy obieraniu młodych, świeżych ziemniaków. To niezwykła wygoda dla każdej pani domu i również szansa zaoszczędzenia czasu w kuchni.

Następnie – sprzęt gastronomiczny

Z kolei, do biznesów gastronomicznych doskonały będzie większy oraz bardziej efektywny sprzęt. Przykładowa obieraczka do ziemniaków do restauracji może mieć pojemność ok. 6 kg a także zdolność produkcyjną 100 kg/h. Taki wyposażenie może kosztować kilka tysięcy złotych, jednak w miejscach, w których podawane są znaczne ilości dań – jest on konieczny. Obierka odłączona od ziemniaków jest niezwykle cienka, co znaczy że lokal nie traci na pozytywach towaru – co także jest nadzwyczaj istotne.

Wraz z rozwojem techniki, należałoby zainwestować w taki sprzęt do każdej kuchni. Warto niemniej jednak pamiętać, żeby takie narzędzie był od wypróbowanych producentów, u których posiadamy gwarancję niezawodności oraz wytrzymałości.

Więcej informacji: obieraczka do ziemniaków.

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *