Wyprawa do Kambodży

Wakacje w Kambodży

Mając na uwadze wyjazd na wakacje, ciekawie jest mieć na uwadze kraje, które są egzotyczne.

W Słowacji, Bułgarii, lub także w Grecji dużo osób już było, natomiast na przykład w Kambodży było niewielu urlopowiczów, zatem tym bardziej warto zaplanować urlop w powyższym kraju. Kambodża ma atrakcje wypoczynkowe tak, jak każdy inny kraj, wszak niekoniecznie takie, które mamy na naszym kontynencie. Przed dokonaniem wyboru co do urlopu, warto mieć pojęcie względnie o tym kraju.

Kambodża – usytuowanie

Kambodża jest to państwo azjatyckie leżące na Półwyspie Indochińskim.
Kambodża ma granicę z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jest to równinny kraj, albowiem 3/4 narodu pochłaniają równiny. Króluje w tym miejscu egzotyczny klimat monsunowy podzielony na dwie części roku, jest nią pora sucha, rozpoczynająca się od początku miesiąca listopad i trwająca do miesiąca marzec. Deszczowa pora trwa od połowy maja aż do października. Temperatura powietrza oscyluje od 21 do 30 stopni. Kambodża jest to kraj bardzo zalesiony, albowiem aż czterdzieści procent powierzchni kraju pochłaniają lasy.

Miejscowości w Kambodży

Pod kątem administracyjnym Kambodża dzieli się na dwadzieścia cztery prowincje. Jest ona krajem zróżnicowanym etnicznie natomiast niemalże jednostajnym religijnie, dlatego że osiemdziesiąt procent narodu reprezentuje religię buddyjską. Mimo iż Kambodża jest słabo zaludnionym i mało zurbanizowanym państwem, zabytki też są w tym miejscu na światowej mapie. Wystarczy ledwie odwiedzić spore miejscowości. W miejscowościach Kambodży mieszka tylko trzynaście procent ludności.

Pozostali rezydenci tego narodu zamieszkują wiejskie obręby. Obywatele pracują ciężko i dlatego typowa długość życia wynosi tu ledwie 57 lat. Największym miejscem i za jednym zamachem stolicą kraju jest Phnom Penh. Ta miejscowość jest istotnym ośrodkiem fabrycznym, handlowym i kształcącym. Przyjeżdzając do Kambodży, w stolicy państwa da się dojrzeć nieco fascynujących miejsc, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Konkluzja

Każdego roku Kambodżę nawiedza coraz to więcej ludzi z całego świata. Dla róznicy – w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku odwiedzało ją jedynie w przybliżeniu tysiąca przyjeżdzających, jednak już sześć lat odtąd bez mała sto dwadzieścia tysięcy. W 2015 roku z grubsza pięć milionów urlopowiczów nawiedziło ten w oddali znajdujący się kraj.

Więcej informacji:

visa for cambodia

You May Also Like

About the Author: rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *